Постинг
03.02.2024 22:32 -
Бъдеще в миналото
Автор: noir
Категория: Лични дневници
Прочетен: 2234 Коментари: 2 Гласове:
Последна промяна: 03.02.2024 22:40
Прочетен: 2234 Коментари: 2 Гласове:
12
Последна промяна: 03.02.2024 22:40
Нещо като урок по граматика на Българския език, ама не съвсем.
Та, казва ми тя:
-- Черен, хайде, вземи да се стегнеш малко и ходи по срещи. Отваряш си един профил в приложението за срещи и стават нещата.
Трябва да призная, че не съм от най-изпълнителните. Иначе чувам, когато ми се говори.
Приложих научния подход в изследването на текущото състояние на взаимоотношенията между мъжете и жените, гмурвайки се в океана на информация, наречен "Интернет", за да достигна до заключението по-долу.
По мое време, нещата бяха - "Жените са от Венера, мъжете са от Марс". Което не чак толкова безнадежно, колкото звучи, защото вече сме "Плутон във Водолей" и си е Уран мамата...
Няма приказка! Никой не чете вече приказки. Гледат се адаптации по Нетфликс.
И в крайна сметка, Принцесата уби Принца, за да избяга с Дракона.
Това е!
Лека нощ.

Та, казва ми тя:
-- Черен, хайде, вземи да се стегнеш малко и ходи по срещи. Отваряш си един профил в приложението за срещи и стават нещата.
Трябва да призная, че не съм от най-изпълнителните. Иначе чувам, когато ми се говори.
Приложих научния подход в изследването на текущото състояние на взаимоотношенията между мъжете и жените, гмурвайки се в океана на информация, наречен "Интернет", за да достигна до заключението по-долу.
По мое време, нещата бяха - "Жените са от Венера, мъжете са от Марс". Което не чак толкова безнадежно, колкото звучи, защото вече сме "Плутон във Водолей" и си е Уран мамата...
Няма приказка! Никой не чете вече приказки. Гледат се адаптации по Нетфликс.
И в крайна сметка, Принцесата уби Принца, за да избяга с Дракона.
Това е!
Лека нощ.

Той беше дрогиран, тя го спаси.
Драконът се събуди, империята отстъпва
Опитаха се да ме ИЗГОНЯТ от Sofia Pride ...
Драконът се събуди, империята отстъпва
Опитаха се да ме ИЗГОНЯТ от Sofia Pride ...
wonder написа:
Годината на Дракона се къпе в мощ, възход и щастие. :)))
Не става с "ходене" по срещи, зеленоокий. Става с трепет в душата, който не спира.
Виждала съм една от най-добрите ти версии и знам, че си си самодостатъчен.
Жена, градена с остри истини,
изпълни с чара си простора.
Откри го, сякаш бе единствен,
сред милиарди други хора.
Дъхът му бе от страст и ягоди.
Ръцете – от вода и огън.
Жената вече пише сагата
за любовта, родила Бога.
Емоционалните `и панти скърцаха
под напора на влюбен дракон.
И сътвориха стихозрънцето,
което другите четяха.
Не става с "ходене" по срещи, зеленоокий. Става с трепет в душата, който не спира.
Виждала съм една от най-добрите ти версии и знам, че си си самодостатъчен.
Жена, градена с остри истини,
изпълни с чара си простора.
Откри го, сякаш бе единствен,
сред милиарди други хора.
Дъхът му бе от страст и ягоди.
Ръцете – от вода и огън.
Жената вече пише сагата
за любовта, родила Бога.
Емоционалните `и панти скърцаха
под напора на влюбен дракон.
И сътвориха стихозрънцето,
което другите четяха.
И аз им обяснявам, че Драконът си е за мен и заедно си пием ракията :-) Ама с жена спори ли се?
wonder написа:
Какво мислиш за този постинг в заглавието и в частност за това гениално твърдение:
"Обичта, за разлика от Любовта, е воля за повторение. Тя не търси Всичкото, а Вечното. При Обичта няма недостиг, тя не желае различното, а подобното,близкото. Обичащият припознава себе си в обичаното същество и го обиква така, сякаш това същество е част от него. "
"Обичта, за разлика от Любовта, е воля за повторение. Тя не търси Всичкото, а Вечното. При Обичта няма недостиг, тя не желае различното, а подобното,близкото. Обичащият припознава себе си в обичаното същество и го обиква така, сякаш това същество е част от него. "
Мисля, че човек трябва да се стреми да живее с отворено сърце. Когато го постигне, нуждата от философстване рязко изчезва.
